- U petak 1. novembra na Železničkoj stanici u Novom Sadu urušila se nadstrešnica zbog koje je na licu mesta poginulo 14 osoba, dok su tri teško povređene.
- Zbog ovoga je prema poslednjem saopštenju Višeg javno tužilaštva u Novom Sadu od 5. novembra "saslušano ukupno 48 lica", a naloženo da se u toku istog dana sasluša još 5 lica.
- Tužilaštvo je navelo da su, pored ostalih, saslušani ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada, odgovorni u "Železnicama Srbije“ AD, "Infrastrukturi Železnica Srbije“ AD, odgovorna lica angažovana na izvođenju radova.
- Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Goran Vesić u međuvremenu je i formalno podneo ostavku na mesto ministra 5. novembra.
- Prema istraživanju Insajdera, državno preduzeće “Infrastrukture Železnice Srbije” koje je, prema Ugovoru, investitor i naručilac posla, do danas nije čak ni predalo zahtev za izdavanje upotrebne dozvole za zgradu Železničke stanice u Novom Sadu.
- "Infrastrukture Železnice Srbije" saopštile su da nadstrešnica koja je pala na ulasku u stanicu nije bila predmet rekonstrukcije u okviru radova na obnovi stanične zgrade kao deo projekta izgradnje brze pruge Novi Sad – Subotica.
- Rekonstrukcija zgrade Železničke stanice u Novom Sadu građena je po međudržavnom sporazumu Vlade Srbije i Republike Kine, i ugovoru državnih firmi "Infrastruktura Železnice Srbije i China Railway International i China Communications Construction Company.
- U Novom Sadu je 5. novembra održan protest kada je hiljade građana odalo poštu stradalima u mirnoj šetnji. Do kraja večeri izbili su neredi, a demolirana je i Gradska kuća. Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su policijski službenici PU Novi Sad za vreme i nakon održavanja skupa u Novom Sadu preduzeli mere i radnje prema 14 osoba.
- U petak 8. novembra su se građani na poziv organizacija "Stav" i SviĆe" okupili i blokirali Varadinski most.