Poraz fudbalera Crvene zvezde od Intera u drugom kolu Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Intera u Milanu rezultatom 4:0 u meču drugog kola Lige šampiona.

Poraz fudbalera Crvene zvezde od Intera u drugom kolu Lige šampiona Foto: Tanjug/ AP Photo/ Luca Bruno

Inter je znalački kaznio svaku Zvezdinu grešku i sada ima četiri boda iz dva kola, dok je srpski šampion bez bodova.

Pred više od 60.000 navijača na stadionu Đuzepe Meaca, Inter je u poveo već u ranoj fazi meča, golom Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca u 11. minutu.

Najbolju šansu Zvezda je imala u 41. minutu, ali je udarac Silasa iskosa sa sedam-osam metara, išao pravo u golmana Intera Jana Zomera.

U nadoknadi poluvremena pokušao je i Timi Elšnik, ali je bio neprecizan.

Zvezda je tražila penal u 48. minutu, lopta je pogodila u ruku Mkitarjana, ali VAR soba je ostala "nema".

Inter je duplirao prednost u 59. minutu posle velike greške Radeta Krunića, koji je izgubio loptu na 20 metara od gola.

Medi Taremi je bio asistent, a strelac osvedočeni navijač Crvene zvezde Marko Arnautović.

Kapiten Intera Lautaro Martinez, koji je večeras počeo meč na klupi, dao je treći gol za domaće u 71. minutu.

U 81. minutu Taremi povećava na 4:0 sa penala, Iranac je prvenac u dresu Intera postigao pošto je Vanja Drkušić skrivio jedanaesterac faulom nad Lautarom Martinezom.

U trećem kolu Lige šampiona Zvezda 22. oktobra gostuje Monaku.

Arsenal bolji od Pari Sen Žermena, pobede Mančester sitija i Bajera

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu Pari Sen Žermen 2:0, u drugom kolu Lige šampiona.

Prvi gol za Arsenal postigao je Kaj Haverc u 20. minutu, a konačan rezultat postavio je Bukajo Saka golom u 35. minutu.

Arsenal je osmi na tabeli sa četiri boda, dok Pari Sen Žermen zauzima 18. mesto sa tri boda.

Oba kluba će u narednom kolu biti domaćini, Arsenal protiv Šahtjora iz Donjecka, a Pari Sen Žermen protiv PSV-a.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Bratislavi Slovan 4:0.

Prvi gol za Mančester siti postigao je Ilkaj Gundogan u osmom minutu, a prednost je povećao Fil Foden golom sedam minuta kasnije.

Treći pogodak postigao je Erling Haland u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Pet Makati golom u 74. minutu.

Mančster siti je četvrti na tabeli sa četiri boda, dok Slovan zauzima 35. mesto bez bodova.

Mančester siti će u naredom kolu dočekati Spartu iz Praga, dok će Slovan igrati na gostujućem terenu protiv Đirone.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu pobedio Milan 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Viktor Bonifejs u 51. minutu, nakon što je istom igraču u 21. minutu poništen gol zbog ofsajda.

Reprezentativac Srbije Strahinja Pavlović nije ulazio u igru u ekipi Milana.

Bajer Leverkuzen je treći na tabeli sa šest bodova, dok Milan zauzima 29. poziciju bez bodova.

Bajer će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv Bresta, dok će Milan dočekati Briž.

Sedam golova Dortmunda, ubedljiva i Barselona u Ligi šampiona

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su  na svom terenu Seltik 7:1, u utakmici drugog kola Lige šampiona.

Trostruki strelac bio je Karim Adejemi, koji je postigao golove u 11, 29. i 42. minutu, dok je dva pogotka postigao Seru Girasi, u 40. minutu iz jedanaesterca i u 66. minutu.

Golove za domaće postigli su još Emre Džan u sedmom minutu iz jedanaesterca i Feliks Nmeča u 79. minutu.

Jedini gol za škotsku ekipu postigao je Dajzen Maeda u devetom minutu.

Navijači nemačke ekipe istakli su transparente protiv Evropske fudbalske unije: "Uefa mafija", kritikujući evropsku kuću fudbala da joj je novac važniji od sporta.

Dortmund ima svih šest bodova iz dve utakmice, a Seltik tri boda.

U trećem kolu Dortmund će igrati u Madridu protiv Reala, a Seltik u Bergamu protiv Atalante.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Jang Bojs 5:0.

Dva gola postigao je Robert Levandovski u osmom i 51. minutu, strelci su bili još Rafinja u 34. i Injigo Martines u 37. minutu, kao i fudbaler švajcarske ekipe Mohamed Kamara, koji je postigao autogol u 81. minutu.

Barselona ima tri boda, a Jang Bojs je bez bodova.

U sledećem kolu Barselona će igrati na svom terenu protiv Bajerna iz Minhena, a Jang Bojs će dočekati Inter.

Fudbaleri PSV-a odigrali su na svom terenu u Ajndhovenu nerešeno 1:1 protiv Sportinga iz Lisabona.

Holandska ekipa povela je golom koji je Jerdi Shauten postigao u 15. minutu, a izjednačio je Danijel Bragansa u 84. minutu.

PSV je osvojio prvi bod u Ligi šampiona ove sezone, a Sporting ima četiri.

U trećem kolu Sporting će u Gracu igrati protiv Šturma, a PSV u Parizu protiv Pari Sen Žermena.

Brest ubedljiv u Salcburgu, remi Štutgarta i Sparte iz Praga

Fudbaleri Bresta pobedili su večeras na gostujućem terenu Salcburg 4:0, u meču drugog kola Lige šampiona.

Strelci za Brest bili su Abdalah Sima u 24. i 71, Mahdi Kamara u 66. i Matijas Pereira u 75. minutu.

U prvom kolu, Brest je kao domaćin pobedio Šturm, a Salcburg je u Pragu poražen od domaće Sparte.

U narednom kolu, Brest će dočekati Bajer Leverkuzen, dok će Salcburg ugostiti zagrebački Dinamo.

U istom terminu, Štutgart i Sparta iz Praga su u Štutgartu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Štutgart golom Enca Miloa u sedmom minutu, a izjednačenje Sparti je doneo Kan Kairinen pogotkom u 32. minutu.

Štutgart je u prvom kolu poražen na gostujućem terenu od Real Madrida.

U sledećem kolu, Štutgart će gostovati Juventusu, dok će Sparta u goste Mančester sitiju.

Izvor: Agencije